Bahçe Defteri'ne Hoş Geldiniz

Bahçe Defteri; 2019 yılında bonsainotlari.com adıyla yayın hayatına yetiştirme ve bakım sitesi olarak Esat Gülen tarafından yayına alınmıştır. Dijital sektördeki boşluk ve bilgi eksikliği nedeniyle, bonsai alt dalından daha geniş bir çevreye yayın yapmak amacıyla 2022 yılında bahcedefteri.com olarak yoluna devam edecek şekilde geliştirilmiştir. 2019 yılından günümüze çevrimiçi bitki bakım rehberi ve ürün inceleme sitesi olarak konumlanmıştır. Hepimizin amacı, kendi bitkilerini, çiçeklerini hatta sebzelerini yetiştirmek kişilere kısa ve anlaşılır bilgiler vererek onlara yardımcı olmaktır. Bunun dışında internet sitemizde yaptığımız ürün incelemeleriyle de doğru aletleri doğru zamanda, daha iyi fiyata alabilmeniz için gayret gösteriyoruz. Bu doğrultuda ikincil amacımız ise Türkiye'nin önde gelen bitki bakım rehberi olmak, ulaşabildiğimiz kadar çok kişiye ulaşarak yeni dillerde yayın hayatımıza devam etmektir. 

Esat Gülen

Kurucu

Esat Gülen; Bahçe Defteri kurucusudur. Amatör olarak bonsai sanatı ile ilgilenir. Özellikle sonbahar ve bahar aylarında park ve bahçelerdeki ağaçları ve bitkileri inceleyen Esat; bunun yanında çeşitli makale ve kitaplardan botanik bilimi hakkında bilgi sahibi olarak ilgisini geliştirmiştir.

Ahmet Aksoy

Baş Editör

Ahmet Aksoy; Bahçe Defteri baş yazarı ve ortağıdır. Amatör olarak bitkilerle ilgileniyor. Bahçe Defteri projesinin başından günümüze içerik üreterek içeriklerin gelişimine katkıda bulunuyor. Halen daha içeriklerimizin neredeyse tamamı Ahmet tarafından yazılıyor ya da düzenleniyor.