Bahçe Defteri'ne Hoş Geldiniz

Bahçe Defteri; 2019 yılında bonsainotlari.com adıyla yayın hayatına bonsai yetiştirme ve bakım sitesi olarak Esat Gülen tarafından yayına alınmıştır. Dijital sektördeki boşluk ve bilgi eksikliği nedeniyle, bonsai alt dalından daha geniş bir çevreye yayın yapmak amacıyla 2022 yılında bahcedefteri.com olarak yoluna devam edecek şekilde geliştirilmiştir.

2019 yılından günümüze çevrimiçi bitki bakım rehberi ve ürün inceleme sitesi olarak konumlanmıştır. Hepimizin amacı, kendi bitkilerini, çiçeklerini hatta sebzelerini yetiştirmek kişilere kısa ve anlaşılır bilgiler vererek onlara yardımcı olmaktır. Şimdilik yayın hayatına öz finansal kaynaklarıyla (reklam gelirleri) devam eden internet sitemiz yayıncılık serüvenini daha kurumsal bir yapıya oturtabilmek amacıyla şirketleşmeye karar vermiştir.

Bahçe Defteri internet sitesinde yer alan bilgilerin bir kısmı derleme, bir kısmı ise tecrübelere dayanır. Elimizden geldiğince her yazımızı takson basamaklarına ve bilimsel gerçeklere dayandırmaya gayret ediyor, yine bu doğrultuda her yazı için kaynakları -varsa- belirtmeyi ihmal etmiyoruz.

Bahçe Defteri’ne destek olmaya karar verdiyseniz yazılarımızı daha düzenli hale getirmemiz için kayıt olup düzenlemeye başlayabilirsiniz. Ayrıca tüm içerik önerilerinizi editor@bahcedefteri.com adresinden bize iletebilirsiniz.

Esat Gülen

Kurucu

Esat Gülen; Bahçe Defteri kurucusudur. Amatör olarak bonsai sanatı ile ilgilenir. Özellikle sonbahar ve bahar aylarında park ve bahçelerdeki ağaçları ve bitkileri inceleyen Esat; bunun yanında çeşitli makale ve kitaplardan botanik bilimi hakkında bilgi sahibi olarak ilgisini geliştirmiştir.

Ahmet Aksoy

Baş Editör

Ahmet Aksoy; Bahçe Defteri baş yazarıdır. Amatör olarak bitkilerle ilgileniyor. Bahçe Defteri projesinin başından günümüze içerik üreterek içeriklerin gelişimine katkıda bulunuyor. Halen daha içeriklerimizin neredeyse tamamı Ahmet tarafından yazılıyor ya da düzenleniyor. Tüm içerik önerilerinize hızlı yanıt verebilmemiz, Ahmet sayesindedir.